Kitaplar

Ben ``o`` dostum...

Beni tanıyanlar bilir, her neye sahipsem herkes sahip olsun, faydalı ne keşfettiysem herkes öğrensin, uyguladığım ve işe yarar ne varsa herkes uygulasın isterim. Kurslarım, kitaplarım, yazdıklarım, anlattıklarım bunun için var.

Sessizlik Devirimi

Sessizlik, insanoğlunun tek ve hakiki devrimi…

Sessizlik Devirimi
“Bu kitap, insanın en uzak olan kendi benliğine dolanmadan nasıl yaşayacağını ve kendi ayarlarını meditasyonla nasıl değiştireceğini, hem pratik metodik yollarla hem de yazarın kendi kişisel deneyimleri üzerinden ele almış bir kılavuz niteliğindedir. Kendinize iyi yolculuklar…”

-Prof. Dr. Sultan Tarlacı, Üsküdar Üniversitesi

Dünyadaki büyük mutsuzluğun temel nedeni, insanoğlunun süreklilik gösteren bir mutluluk arayışı içinde olması…

Kesintisiz ve sonsuz bir mutluluk…

Doğasına tamamen aykırı, imkansız bir koşulun peşinde koşan insanoğlu, mutlu olmak için çabaladıkça daha da mutsuz, stresli ve içsel tüm dengelerini yitirmiş bir halde, duygusal hezeyanlar içinde savrulup duruyor oradan oraya…

Mutlu olmak uğruna kontrolsüzce harcanan paralar, yaşanan tüketim çılgınlığı, sabahlara kadar izlenen fenomen diziler, sosyal medya saplantısı, iyi görünme sevdası, yemek alışkanlıkları, ilaç ya da alkol bağımlılığı…

Hepsi ama hepsi insanoğlunun kesintisiz mutluluk uğruna tercih ettiği bir tür uyuşma ya da uyuşturma yöntemi…

Oysa sürekli bir mutluluk, zaten imkansız…

Mümkün olan tek şey, sağlam bir huzur…

Nasıl mı?

Sessizlikle…

Sessizlik, insanoğlunun tek ve hakiki devrimi…

Biten bütün ilişkiler, batan bütün işler, bozulan sağlık, çatışmalar, kaybedilen paralar, depresyon, kazalar… Bütün bunların hiçbiri kader değil, birer işaret.

İnsanın sessizliğinden, yani özünden koptuğunun işareti…

Nefes ve davranış bilimleri uzmanı Nevşah Karamehmet’in kaleme aldığı Sessizlik Devrimi dünyanın en eski sanatı olan “yaratım” sanatının sessizlikle nasıl aktive edileceğini, sağlıklı ve dengeli bir yaşamı eforsuzca inşa etmenin nasıl mümkün olduğunu kolay, keyifli ve anlaşılır uygulamalarla anlatıyor.

Töz

Tanrısallaşmak, tekâmülün amacıdır.

Töz

Ölümlü insanoğlu, ölümsüzlüğüne uyanacaktır bir gün…
Unutulmayana ve unutanın zihnindeki kaçışa…
Geçmeyene ve geçen her şeyin ardında bıraktığı kasıtlı izlere…
Sonsuza ve sonsuzun içindeki hakikate…
Gidene, geri dönmeyene ve dönenlerin kalbindeki pişmanlığa…
Olmakla olmamak arasındaki dengeye…
Yokluğun varlığı inkâr edemeyişine…
Yarının yazgısını inşa eden şimdiye…
Sana, bana, bize ve her şeye…
Aklın içinde, TİN’in gizeminde ve TÖZ’ün üzerindeki iradeye…
Nefse, nefese ve sese…
Bitimsiz bir nefs sınavı içinde deneyimlenen bir nefeslik yaşamın amacı ölüme varmak olabilir mi hiç?
Sence bu kutsal yolculuk, sadece son nefesi vermeye hazırlanmak için mi gerçekleştiriliyor?

Hayır!

Çünkü insan ölmek için değil, tanrısallaşmak için tekâmül eder. Tanrısallaşmak, tekâmülün amacıdır.

Yaşam yolculuğu huzurlu bir ölüme varmaktan öte, yaratımın sonsuzluğunu gerçekleştirmek üzere tasarlanmış bir süreçtir.

Ölümlü insanoğlu, ölümsüzlüğüne uyanacaktır bir gün.

Nevşah Karamehmet’in  “Nefs” üçlemesinin TİN’den sonraki ikinci kitabı olan TÖZ’de Fatma’nın, Selim’in, Cengiz’in, Aslı’nın, Asu’nun, Behçet’in, Esra’nın, Kerim’in, Ahmet’in, Gülşah’ın, Arthur’un, Excalibur’un, Merlin’in, Tutmosis’in, Hatşepsu’nun ve RA’nın sarmal zaman döngüsü içinde birbirine değmeden ama birbirinin tesirini duyarak akıp giden öyküleri, eşsiz bir tanrısallaşma tecrübesine dönüşüyor.

Dünya denen çoktan yaşanmış ve bitmiş bir sanrının içinde burada bulunma amacını hatırlayabilmeyi başaranların tanrısallaşmayla tekâmül edecek olan yolculuklarına rehberlik eden Nevşah Karamehmet’in felsefe, bilim, teknik, duygu ve deneyim dolu romanı TÖZ, anlatım zenginliğiyle de öne çıkmayı başarıyor…

Tin

Ya kapıda CENNET yazıyor ve sen YASAK diye okuyorsan

Tin

Dünle bugünün, sevgiyle sevgisizliğin, kurtuluşla yenilginin, kazanmakla kaybetmenin, insanlıkla insanlık dışının iç içe geçtiği yaşamsal şifrelerle dolu Tin, çoktan yaşanmış bitmiş bir dünya hikayesinin tekrarlanıp duran sanrısından uyandırıyor okuru. “Tin, Töz, Nefs” üçlemesinin ilki olan bu kitap, aşkla, bağımlılıkla, ahlakla, değersizlikle ve çürümüşlükle sınanan birbirinden renkli kadın ve erkek kahramanların emsalsiz deneyimlerini ustalıkla kurgulanmış bir olaylar zinciri içerisinde anlatıyor.

Muhafazakar bir ailenin mazbut kızı olarak yetişen Fatma sevdiği adamla evlendiğinde onu lüks, konfor, günah ve ihtirasla dolu yeni bir hayat bekliyordur. Uğruna eski hayatını ve ailesini terk ettiği kocasıyla ortalama şartlarda heyecansız, tekdüze ve sözde sorunsuz bir hayat yaşadığını düşünürken ertelediği kadınlığını, yaşamayı göze alamadığı bastırılmış ihtiraslarını komşuları Selim sayesinde keşfetmeye başladığında kocasıyla yaşadığı ilişkiyi de sorgulamaya başlar. Fatma ve Selim, yüzlerce yıl önce başka bir hayatta karşılaşmış olduklarını hatırlamamaktadır henüz. Ancak eski hayatları, bugün yaşadıkları yeni hayatın da habercisidir aslında. Asu ve Behçet de yüzlerce yıl önce tanımışlardır birbirlerini. Yarım kalan aşklarını yeni hayatlarında yeniden yaşatabileceklerinden ikisi de emin değildir aslında. Yüzyıllardır kendini yazmaya devam eden Altın Kitap, Asu’nun elinde yeniden insanlığa hakikati fısıldamaya hazırlanır.

Altın Kitabın Sırları

ebedi huzura ulaşmanın yolu

Bu kitapta yer alan bilgiler, yüzyıllardır gerçeğe uyanan bilinçlerin çoğunun söylemeye cesaret edemediği, insanlık tarihinin bilinen bilinmeyen bütün kadim kitaplarında yazan ama açıklanmayan, saklanan ve çoğu zihnin algılayamayacağı kadar basit ve hakikidir.

Bu kitap size daha iyi bir insan olmayı öğretmeyecek.

Bir varlık olmadığınızı, aklınızın ve bedeninizin gerçek olmadığını algılamanızı…

Hakiki benliğiniz ile hizalanmanızı…

Kendinizi iyi hissetmenizi değil uyanmanızı…

Yaşamda nasıl başarılı olacağınızı değil, yaşam olarak algıladığınız döngünün gerçekte ne olduğunu görmenizi sağlayacak.

Bu kitapta, bu dünyada mutlu olmanın anahtarını değil, ebedi huzura ulaşmanın yolunu bulacaksınız.

Nefesle Yeniden Doğuş

Nefes mucizesi ile iyileşme öyküleri

Nefesle ruhunu ve bedenini iyileştir!

Hepimiz içimize ne kadar az yaşam çektiğimizden habersiz soruyoruz: “Neden hastalanıyorum?” Peki, sağlığı korumanın doğru nefes almaktan geçtiğini biliyor muyuz? O muhteşem yaşam kaynağını tam kapasite kullanabiliyor muyuz? Bedensel ya da ruhsal sıkıntılarımızın kaynağının farkında mıyız?

Tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası ‘’Nefesle Yeniden Doğuş’’ ta. Bu kitapta doğru nefes almayı öğrenerek yaşamını dönüştürenlerin, nefesle yeniden doğanların öyküleri yer alıyor. Hepsi gerçek, hepsi çok çarpıcı! Nefesin şifasıyla siz de mucizelere hazır mısınız? Hadi ne duruyorsunuz, Nefesinizi açın ve mucizenize kavuşun!

İyileşmek İstiyorsan

Çözüm Holistik Şifa Yolunda

Hastalıkların gerçek nedenleri, bedende değil zihinde gizli

Çözüm, holistik şifa yolunda

Bana ne düşündüğünü söyle sana gelecekte hangi hastalığa yakalanacağını söyleyeyim!

Şaşırdınız değil mi?

Bence şaşırmak yerine derin bir nefes alın!

Nefes hayatın kaynağı çünkü.

Uzun yıllardır binlerce danışanım oldu. Ve artık adım kadar eminim ki hastalıklar kendi kendine oluşmuyor, hepsinin altında zihinsel ve nefesle alakalı sebepler yatıyor.

Bizi yediğimiz içtiğimizden, soluduğumuz havadan daha çok zehirli düşünceler, duygular hasta ediyor.

Tüm astım hastaları aynı şekilde nefes alıyor, aynı düşünce sistemine, çekirdek inançlara sahipler ve yaşama aynı bakıyorlar!

Sizce bu tesadüf mü? Bence değil.

İyileşmeye hazırsanız sizi hastalıkların gerçek nedenlerini keşfe, holistik şifanın yoluna davet ediyorum.

Nefes denince Türkiye’de ilk akla gelen isim olan Nevşah, astımdan kısırlığa, kilo sorunlarından alerjilere, migrene tüm hastalıkların gerçek kaynağını ve bu hastalıkları kaynağında yok etmenin yollarını bu kitapta anlatıyor.

NEFES

Mutluluğa Giden Yol

Nefes bir mucize!

Doğumdan ölüme kadar, bizi yaşama bağlayan güç.

Peki ama doğru nefes alıyor muyuz?

Kronik hastalıklardan ruhsal rahatsızlıklara sağlıklı bir yaşama giden yolun doğru nefes almaktan geçtiğini biliyor muyuz?

Nevşah Fidan, okurlarına bu kitapla nefes mucizesinin anahtarını veriyor.

Doğal ve bağlantılı nefes almayı öğrenerek hayatlarında mucizeler yaratan öğrencilerinin hikâyelerini anlatıyor.

Sağlıklı bir bedene, mutlu bir yaşama sahip olmak için tek yapmamız gereken doğal nefes almayı yeniden öğrenmek… Tıpkı bebekken yaptığımız gibi…

NEFESLE

Farkındalığınızı artırmak… Kalbin ritmini değiştirmek… Organlarınızın daha hızlı iyileşmesini sağlamak… Bedenin denge ve gücünü artırmak…

MÜMKÜN

İlgili üründe CD yer almamaktadır.

Canlı

Yaşayan Gıdalarla Gelen Sağlık

Bedenimiz yiyeceklerden onlar “en doğal” halindeyken en iyi yararlanabiliyor. Canlı gıdalar bedenimizin ihtiyacı olan her şeyin en kalitelisine sahip; enzim, vitamin, mineral, protein gibi…

Organik canlı beslenme vücudun toksinleri atmasına yardımcı oluyor.

Canlı beslenme kilo kaybına sebep olabilir; kilo verme ihtiyacında olanlar açlık hissi ve yorgunluk hissetmeden istedikleri kiloya sahip olabilirler. Canlı Gıdalarla beslenen insanların ciltleri ışıl ışıl, pırıl pırıldır, daha fazla enerjiye sahiptirler ve daha genç görünürler.

Spirituella

Gerçeğin Aynası

Herkes hayata koşulsuz bakmak, koşulsuz düşünebilmek ve koşulsuz sevmek istiyor. Kendinize hiç sordunuz mu, “Koşullu olduğu için koşulsuz olmayı arzulayan bir zihin” tüm o koşullu düşünce yapısı içindeyken, koşulsuzluğun ne olduğunu bilebilir mi?

Koşulsuz davranmak, koşulsuz düşünmek ve koşulsuz sevmek onun doğasında var. Böyle doğmuş, böyle büyümüş, sonra koca bir kadın olmuş… Hâlâ koşulsuz. Yaşadığı sıkıntılar, çelişkiler ve onu şaşırtan DÜNYA GERÇEĞİ…

Bu kitabı okurken siz de gülecek, eğlenecek, şaşıracak, öğrenecek, tüm duyguları bir arada yaşayacak ve KOŞULSUZluğun inanılmaz dünyasında bir kez daha var olacaksınız.

Yansımalar

Nefesinizi değiştirin yaşamınızı değiştirin

Hedefler, amaçlar, beklentiler… Belki de para hesapları, yatırım planları…

Başarı, bir terfi beklentisi, bir proje belki…Sebepler, sonuçlar, problemler… Kafanızın içerisinde binlerce çözüme ulaşmamış düşünceye bir bakın.

Çözmeye çalıştıkça daha da karmaşıklaşan, kovaladıkça kaçan hedefler, beklentiler… Nefesinize dikkat edin… Yavaş ve düzenli mi? Yoksa çok mu hızlı ve düzensiz? Şimdi gözlerinizi kapatın ve nefes almaya başlayın.