Para Bilinci

PARA BİLİNCİ

Hayat şartlarımız , yaşamımızda deneyimlediğimiz her şey içinde bulunduğumuz tüm şartlar dış dünyayla değil, bizim kendi gerçekliğimizle ya da kendi odağımızla ilgilidir.

En büyük ekonomik krizleri çok büyük fırsatlara çevirenler ve o dönem işinde çok büyük parlamalar yaşayanlar var. En büyük çöküşlerde paraları değer kaybederken diğer ülkelere baktığınızda, tarihe baktığınızda para değer kaybederken , o para birimiyle’’ bunu nasıl fırsata çevirebilirim ? ‘’ Diye düşündüğü için çok büyük işlere imza atanlarda var. Dolayısıyla aslında dış dünyada olan etkenler değil bizim düşünce şeklimiz ve odağımız önemlidir. 

Zihnimiz o kadar güçlü bir araçtır ki her birimizin sahip olduğu zihin ile kendi gerçeğimizle bağlantıda olduğumuzda zihin kapasitemizin en üstüne çıkabiliyoruz. 

Bizler gerçek olduğumuzda , kendi gerçeğimizle hizada olduğumuzda kapasitemizin en üstünü deneyimleyebiliyoruz ve bu yüzden bütün dünyada ‘’ustalaşma’’ ve ‘’ ustalık okullarına ‘’  her dönem talep var. Önce filozoflarla veya yaşam ustalarıyla , şimdi “kişisel gelişim” dediğiniz ancak kişisel gelişim lafı doğru değil çünkü kişiliğimizi geliştirmemiz gerekmiyor aslında, kişiliğimizi sahiplenmemiz ,onurlandırmamız ve böylelikle büyümesine izin vermemiz gerekiyor. 

Bu sektördeki hocalara baktığımızda bir kere öncelikle şunu anlamalıyız ;

1) Dış dünyada, hayatımda ne olursa olsun ben bunu fırsata çevirebilirim. Fırsata çevirme şeklim tamamen benimle ilgili , eğer ben zihin kapasitemin en üstünde bu hayatı yaşayabilirsem zekayla bağlantıda kalabilirsem bu benim kendi otantik gerçeğimle hizada olduğunda gerçekleşir.

2) Ben her tür duruma çözüm bulabilirim. 

3) Her ülkede zor şartların deneyimlendiği  durumlar var ve tarih boyunca yüzyıllardır en zor şartları en büyük fırsatlara çevirenler de var. Dolayısıyla teorik olarak ülkenin şartlarının bir şekilde olması senin ilerlememenin sebebi değildir çünkü o şartlar içerisinde ilerleyebilenler var bu tamamen senin zekan ve kapasitenle ilgilidir.

Kapasitemizin en üstünü deneyimliyoruz ve zekamızın en üstünü deneyimlemenin de tek bir yolu var, oda gerçek olmamız yani otantik olmamız ve kendimiz olmamızdır. 

Kaliteli bir zihne ve düşünen bir zihne daha üst bir zekaya sahip olmak için ne yapmalıyız ?

İşte tam burada bilinç üstatları devreye giriyor. Nasıl ki bir tenis dersi almak istiyorsanız ve bunun için nasıl ki bir tenis hocasına ihtiyacınız varsa ve tenisi seven ,bu konuda ustalaşmış, kendisi de tenis oynayan bir hocaya ihtiyacınız varsa , aynı şekilde bu dünyada yaşamda ustalaşmış ve kendini yaşamı anlamaya adamış bu konuda araştırmalar yapmış yıllarını buna adamış bir hocaya ihtiyacınız vardır. Gerçek anlamda  yaşamda ustalaşmayı öncelik olarak gören  çok az sayıda hoca vardır. Eğer gerçekten hayatta ustalaşmayı istiyorsanız ve bu konuda desteğe ihtiyacınız olduğunu anladıysanız ve bunun için üst bir zekaya ihtiyacınız olduğunu ve üst zekaya sizi ulaştıracak yaşamda ustalaşmanızı sağlayacak bir mentöre , bir hocaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız mucize kursuna katılmanız gerekiyor. 

Hayatta istediğiniz her şeyi gerçekleştirmek için;

1) Öncelikle bunun dış etkenlere bağlı olmadığını anlayın çünkü biz kaliteli bir bilinçle, düşünmüş bir zekaya sahip olduğumuzda hayatımızda her duruma göre çözüm bulabiliyoruz. Çözüm odaklı olduğumuzda , belli bir misyonla bu hayatı yaşadığımızda kesinlikle sonuç alıyoruz.  

2) Bunu yapabilmemiz için eğer henüz yapamadıysan o zeka seviyesine çıkmakla ustalaşmak için kesinlikle desteğe ihtiyacın var. Bunun için bulabileceğin en iyi hocayı bul ve bu konuda yıllarını vermiş, sayısız araştırma yapmış ve kendini buna adamış biri olarak Nevşah hocayı bul.

3) Bunların hepsinden daha önemlisi kendiniz olmayı öğrenmek durumundasınız çünkü bizim üst zekayla bağlıya geçmemiz için hayatımızda her sorunu çözebileceğimiz, tüm hedeflerimize ulaşabileceğimiz , şükran içinde bir hayat yaşayabilmemiz için kendimiz olmamız gerekiyor. Ve kendimiz olmak bu hayattaki en büyük sınavımız , kendiniz olmadığınız zaman hayat size sürekli olarak ne olmadığınızı göstermek için yolunda gitmeyen işler vermek durumundadır. 

Bir kaç günlük kurslarla bunu gerçekleştiremezsin. Bunun için çok iyi bir hocaya ve mentöre ihtiyacın var. 

Yolu bilen , metotları kesinlikle işe yarayan , kendine bir formül  bulan ve bu yolda ilerleyen biri olması şart. Bu hocayla iki gün değil en az 6 ay çalışmaya ihtiyacın var çünkü o zaman maksimum sonuç alabilirsin. 

Yorum Ekle