Klasik Vedik Meditasyon Kursu

Klasik Vedik Meditasyon, aklımızda sessizce tekrarlanan bir ifade olan mantra ile yapılan bir uygulamadır. Mantra iki Sanskritçe kelimeden meydana gelir: “zihin” anlamına gelen “man yani insan” ve araç veya ulaşım anlamına gelen “tra”. Mantra, vücudunuz tamamen rahatlarken zihninizi bir yerden diğerine taşımak, zihni taşımak anlamına gelir.

Vedik meditasyonda kullanılan ki bizim de meditasyon pratiğimde kullanacağımız; OM (evrenin sesi veya ilahi bilinç) SO HUM (Ben, bizi saf bilinçle bağlayanım), OM PADME OM, (Nilüferdeki mücevher, her zorlukta mücevheri aşma ve bulma yeteneğini inşa etme) veya AHAM (basitçe, ben) gibi farklı mantralar vardır.

Vedik Meditasyon, parasempatik sinir sistemini harekete geçirir ve gevşeme ve gençleşmeyi yönetir. Vücudun tamamen rahatlamasına yardımcı olur ve vücuttaki stres kimyasallarını azaltarak daha iyi ve daha derin uyumamıza yardımcı olur.

Panik ve kaygıyı hafifletir, "stresle ilgili sorunları" iyileştirir ve yaratıcılığa yardımcı olur. Zihnimizin çok daha net, odaklanmış olmasına ve beynimizin daha iyi çalışmaya başlamasına yardımcı olur.

Prefrontal korteks bizim yönetici zihnimize yardımcı olan dopamin salınımını başlatır. Duygusal yüklerden dolayı acılarımıza odaklanmamıza ve son vermemize yardımcı olur. Böylece duygusal yükler kendi başlarına dengelenir.

Bu kurs, online evde eğitim kursu serisidir, toplam 23 saat meditasyon eğitimini içerir, yeni başlayanlar için ve ayrıca Vedik meditasyon öğretmeni olmak isteyenler için uygundur.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.