Olağanüstü Sağlık Sistemi

Yanlış nefes alışkanlıkları yüzdesi dünya çapında hiç bu kadar çok olmamıştı. 

İşlevsiz nefes alışkanlıkları, milyonlarca insanın yorgun ve bitkin hissetmesinin, birçok sağlık probleminin sebebi.

Uyku sorunları, stres, anksiyete, panik atak, dikkat eksikliği sorunları, migren, kronik yorgunluk ve yanlış nefes alışkanlıklarına bağlı bu tür semptomları iyileştirebilmek için sağlık çalışanları ne yazık ki çözüm olarak ilaçları önermekte. Bu durum değiştirilebilir.

Tüm bu semptomlar, ikiyüzden fazla hastalık, daha doğal, sağlıklı ve fonksiyonel nefes alışkanlıkları öğrenildiğinde, kendiliğinden iyileşebilir. 

NEFES, OLAĞANÜSTÜ SAĞLIĞIN FORMÜLÜDÜR.

İlk nefesimizi alıp bu hayata giriyoruz ve son nefesimizi verip ölüyoruz. Arasında aldIğımız nefeslerin toplamına ise “hayat” diyoruz.

Yaşam kaliteniz, nefesinizin kalitesine bağlıdır.

 

Neden Nefes?

Nefes almanın yaşamlarımız üzerindeki olumlu ve olumsuz potansiyel etkileri muazzamdır. Hayatımız boyunca hepimiz nefes alışkanlıklarını öğreniriz. Bu alışkanlıklar bizi duygusal ve fiziksel olarak etkiler. Nefes alışkanlıklarından dolayı solunum tehlikeye girdiğinde bu durum, baş dönmesi, baş ağrısı (migren), kaygı, konsantrasyon sorunları, yorgunluk, sert kaslar, çene ağrısı gibi çok çeşitli duygusal, bilişsel, davranışsal ve fiziksel değişikliklere katkıda bulunabilir veya neden olabilir.  Bunlarla birlikte gevşemede zorluk, parmak uçlarında acı ve uyuşmalar ya da sadece yeterince hava almadığınızı hissetmek gibi sorunlar yaşanabilir. Bu semptomların hem sağlık hem de iş yaşamında, sporda veya yaptığınız herhangi bir profesyonel işteki performansınız üzerinde ciddi bir etkisi olabilir.

Olağanüstü Sağlık Formülü, panik atak, kaygı, dikkat gibi işlevsiz nefes alışkanlıklarının 200'den fazla, bilimsel olarak kanıtlanmış semptomu iyileştirmenizi sağlayacak.

Ayrıca, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), dikkat eksikliği bozukluğu (DEB), hipertansiyon, kronik ağrı, yorgunluk, migren gibi kronik hastalıklar da dahil olmak üzere sağlıklı, işlevsel, yani doğal ve sağlıklı bir nefes alma alışkanlığına sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm araçları size verecek.

Nefes çalışması çok eski bir bilimdir. Vedik gelenekte, tasavvuf, Taoizm, Şamanizm, Hıristiyanlık, dövüş sanatları ve daha birçok alanda ana şifa yöntemi olarak kullanılmıştır.

Bugün uyguladığımız yöntemlerin, Mısır, Mezopotamya, Eski Hindistan, Peru, Ekvator, Kolombiya gibi eski uygarlıklarda ve dünyanın her yerinde kullanıldığını görüyoruz.

Nefes almayı ve hayatımızı nasıl etkilediğini öğrenerek, detaylı bir NEFES ANALİZİ yaptırarak, nefes sorunlarınızı teşhis edip tek tek üzerinde çalışarak, eğitimsel kapnografi gibi bilimsel araçlar kullanarak ve alanında uzman kişilerle birebir çalışarak, siz de fonksiyonel, doğal ve sağlıklı bir nefese, daha güçlü bir bağışıklık sistemine, daha düşük kortizol seviyeleri ve kan basıncına, fiziksel ve zihinsel strese karşı otonomik tepkinizi iyileştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu eğitim paketi, daha hızlı uykuya dalmanıza ve uyku kalitenizi artırmanıza, travma ve duygusal yüklerden kurtulmanıza, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize, yanlış nefes alışkanlıklarının neden olduğu semptomları iyileştirmenize (panik atak, anksiyete, dikkat eksikliği sorunları, hipertansiyon, kronik ağrı, kronik yorgunluk migren ve hatta DEB, DEHB ve bazı kronik hastalıklar gibi), kendinize güven geliştirmenize, korkunun ve şüphelerin üstesinden gelmenize, kendinize daha fazla değer vermenize ve kendi kendinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir nefes farkındalığına sahip olduğumuzda, olağanüstü bir sağlık durumu  sadece mümkün değil, kesin hakikattir.

OLAĞANÜSTÜ SAĞLIK SİSTEMİ HER ŞEYİ KAPSIYOR!

BU ÜRÜN PAKEDİ İÇERİSİNE NELER DÂHİL?

CANLI NEFES SEANSLARI: Nevşah ile her ay zoom aracılığıyla düzenlenen canlı nefes seansları.

İKİ ADET BİREBİR KOÇLUK SEANSI: Nevsah Enstitü ekibinde herhangi bir uzman koçtan, randevu alarak alabileceğiniz, program boyunca, rahat ilerlemenizi, yaşamınızda tıkandığınız ve ilerlemekte zorlandığınız alanlar üzerine çalışabileceğiniz, güçlü dönüşüm seansları.

NEFES VE BİLİNÇ DÖNÜŞÜM KAMPI: İki buçuk günlük, haftasonumu kampı. Bu kamplar, her iki kişiye bir nefes koçu düşecek şekilde, sağlıklı bir nefes alışkanlığına iki gün içerisinde kavuşabilmenizi sağlayacak şekilde planlanmıştır. (otel ödemeleri fiyata dahil değildir. Kamplar için gruplarımız otele Cuma girip, Pazar çıkış yapmaktalardır.) 

ONLINE MENTÖRLÜK BULUŞMALARI: Nevşah ile, 12 ay boyunca, her ay düzenli olarak, zoom üzerinden yapılan, nefes alışkanlıklarınız, nefes seansları, nefes uygulamaları ve fonksiyonel bir nefes alışkanlığına nasıl sahip olabileceğinizle ilgili tüm sorularınızın yanıtlanacağı mentörlük buluşmaları. Bu çalışmalarda, grup olarak öğrendiğimiz metodları pekiştiriyor olacağız. 

OLAĞANÜSTÜ SAĞLIK SİSTEMİ PAKEDİNDE İŞLENEN KONULAR:

Nefes Farkındalığı Egzersizleri

İşlevsiz Nefes Alışkanlıkları Nelerdir ve Neden Bunlara Sahibiz?

Solunum Fizyolojisi

Solunum Kimyası

Nefes Nedir ve Nasıl Çalışır?

Nefesin ABCsi

Sağlıklı Nefes Nedir?

Nefes Analizi

İşlevsiz Nefes Alışkanlıklarımız Üzerinde Nasıl Çalışılır?

Nefes Modifikasyon Egzersizleri

Diyafram Nefesi

Burun Nefesi

Ağız Nefesi

Sağlıklı Nefes Alma

İnsanların Farklı Nefes Alma Alışkanlıkları ve Ne Anlama Geldikleri

Nefes Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirebiliriz?

Nefes Seanslarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilinç

Bilinçli Çalışma

Bağışlama Egzersizi

Bilincin 3 Seviyesi

Projeksiyon Egzersizi

Nefes Çalışması Seanslarını Kendi Başınıza Nasıl Yapabilirsiniz?

 

 

 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.