Olağanüstü Sağlık Sistemi

Yanlış nefes alışkanlıkları yüzdesi dünya çapında hiç bu kadar çok olmamıştı. 

İşlevsiz nefes alışkanlıkları, milyonlarca insanın yorgun ve bitkin hissetmesinin, birçok sağlık probleminin sebebi.

Uyku sorunları, stres, anksiyete, panik atak, dikkat eksikliği sorunları, migren, kronik yorgunluk ve yanlış nefes alışkanlıklarına bağlı bu tür semptomları iyileştirebilmek için sağlık çalışanları ne yazık ki çözüm olarak ilaçları önermekte. Bu durum değiştirilebilir.

Tüm bu semptomlar, ikiyüzden fazla hastalık, daha doğal, sağlıklı ve fonksiyonel nefes alışkanlıkları öğrenildiğinde, kendiliğinden iyileşebilir. 

NEFES, OLAĞANÜSTÜ SAĞLIĞIN FORMÜLÜDÜR.

İlk nefesimizi alıp bu hayata giriyoruz ve son nefesimizi verip ölüyoruz. Arasında aldIğımız nefeslerin toplamına ise “hayat” diyoruz.

Yaşam kaliteniz, nefesinizin kalitesine bağlıdır.

 

Neden Nefes?

Nefes almanın yaşamlarımız üzerindeki olumlu ve olumsuz potansiyel etkileri muazzamdır. Hayatımız boyunca hepimiz nefes alışkanlıklarını öğreniriz. Bu alışkanlıklar bizi duygusal ve fiziksel olarak etkiler. Nefes alışkanlıklarından dolayı solunum tehlikeye girdiğinde bu durum, baş dönmesi, baş ağrısı (migren), kaygı, konsantrasyon sorunları, yorgunluk, sert kaslar, çene ağrısı gibi çok çeşitli duygusal, bilişsel, davranışsal ve fiziksel değişikliklere katkıda bulunabilir veya neden olabilir.  Bunlarla birlikte gevşemede zorluk, parmak uçlarında acı ve uyuşmalar ya da sadece yeterince hava almadığınızı hissetmek gibi sorunlar yaşanabilir. Bu semptomların hem sağlık hem de iş yaşamında, sporda veya yaptığınız herhangi bir profesyonel işteki performansınız üzerinde ciddi bir etkisi olabilir.

Olağanüstü Sağlık Formülü, panik atak, kaygı, dikkat gibi işlevsiz nefes alışkanlıklarının 200'den fazla, bilimsel olarak kanıtlanmış semptomu iyileştirmenizi sağlayacak.

Ayrıca, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), dikkat eksikliği bozukluğu (DEB), hipertansiyon, kronik ağrı, yorgunluk, migren gibi kronik hastalıklar da dahil olmak üzere sağlıklı, işlevsel, yani doğal ve sağlıklı bir nefes alma alışkanlığına sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm araçları size verecek.

Nefes çalışması çok eski bir bilimdir. Vedik gelenekte, tasavvuf, Taoizm, Şamanizm, Hıristiyanlık, dövüş sanatları ve daha birçok alanda ana şifa yöntemi olarak kullanılmıştır.

Bugün uyguladığımız yöntemlerin, Mısır, Mezopotamya, Eski Hindistan, Peru, Ekvator, Kolombiya gibi eski uygarlıklarda ve dünyanın her yerinde kullanıldığını görüyoruz.

Nefes almayı ve hayatımızı nasıl etkilediğini öğrenerek, detaylı bir NEFES ANALİZİ yaptırarak, nefes sorunlarınızı teşhis edip tek tek üzerinde çalışarak, eğitimsel kapnografi gibi bilimsel araçlar kullanarak ve alanında uzman kişilerle birebir çalışarak, siz de fonksiyonel, doğal ve sağlıklı bir nefese, daha güçlü bir bağışıklık sistemine, daha düşük kortizol seviyeleri ve kan basıncına, fiziksel ve zihinsel strese karşı otonomik tepkinizi iyileştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu eğitim paketi, daha hızlı uykuya dalmanıza ve uyku kalitenizi artırmanıza, travma ve duygusal yüklerden kurtulmanıza, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize, yanlış nefes alışkanlıklarının neden olduğu semptomları iyileştirmenize (panik atak, anksiyete, dikkat eksikliği sorunları, hipertansiyon, kronik ağrı, kronik yorgunluk migren ve hatta DEB, DEHB ve bazı kronik hastalıklar gibi), kendinize güven geliştirmenize, korkunun ve şüphelerin üstesinden gelmenize, kendinize daha fazla değer vermenize ve kendi kendinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir nefes farkındalığına sahip olduğumuzda, olağanüstü bir sağlık durumu  sadece mümkün değil, kesin hakikattir.

OLAĞANÜSTÜ SAĞLIK SİSTEMİ HER ŞEYİ KAPSIYOR!

BU ÜRÜN PAKEDİ İÇERİSİNE NELER DÂHİL?

NEFES KURSU: Çevrimiçi evde eğitim kursu serisi, yeni başlayanlar için ve ayrıca Profesyonel Nefes Koçluğu Sertifika Programı ile daha ileri gitmek isteyenler için toplam 20 saatlik 42 kaliteli video, onlarca saatlik Nefes Çalışması Eğitimi.

CANLI NEFES SEANSLARI: Her ay zoom aracılığıyla canlı nefes koçluğu ve mentörlük seansları.

 3 ADET BİREBİR KOÇLUK SEANSI: Nevsah Enstitü ekibinde herhangi bir uzman koçtan, randevu alarak alabileceğiniz, program boyunca, rahat ilerlemenizi, yaşamınızda tıkandığınız ve ilerlemekte zorlandığınız alanlar üzerine çalışabileceğiniz, güçlü dönüşüm seansları.

NEFES VE BİLİNÇ DÖNÜŞÜM KAMPI: 3 Günlük Yoğunlaştırılmış Nefes ve Yoga İnzivası

NEFES ÖĞRENME SEANSLARI: Nefes Öğrenme Seansları, özel olarak, sertifikalı  nefes analistlerimiz tarafından, zoom üzerinden yapılmaktadır. Bu seanslarda, nefesiniz detaylı bir şekilde analiz edilir, sonuçlar değerlendirilir, alışkanlıklarınızın analizi ve modifikasyonu yapılır. Toplam 3 özel seans ve eğitim kapnografi enstrümantasyonunun 3 hafta boyunca kiralanması ve kullanımını içeren bu paket sayesinde:

  1. Solunum davranışınızı değerlendirecek,
  2. İlgili verileri toplayacak,
  3. Sağlık hedeflerinize ulaşmak için gerekli adımları atacak,
  4. İşlevsiz nefes alışkanlıklarının üstesinden gelecek,
  5. Bu alışkanlıkları değiştirecek ve solunum mekaniğinizi ile solunum kimyanızı nasıl hizalacağınızı, sağlıklı nefesin ne olduğunu öğreneceksiniz.

Üç haftalık eğitimsel kapnografi kirası, programa dahildir.

NEFES KİTABI: Olağanüstü Sağlık Sistemi Eğitim Paketi’ni satın alan herkese, Nevşah’ın NEFES, MUTLULUĞA GİDEN YOL kitabını hediye ediyoruz.

YILLIK ABONELİK / BREATH HUB UYGULAMASI: Dünyanın dört bir yanından, 250'den fazla nefes eğitmeni tarafından oluşturulan 1000'den fazla Nefes çalışması seansı, onlarca farklı nefes çalışması kursu içeren rehberli bir Nefes çalışması uygulaması olan Breath Hub'a bir yıllık abonelik.

NEFES KOÇLUĞU FEDERASYONU ÜYELİĞİ: Dünyanın en büyük nefes platformlarından birinin parçası olacak ve dünyaca ünlü uzmanların onlarca Ücretsiz Çevrimiçi Kurs ve Seminerine katılabileceksiniz.

 

OLAĞANÜSTÜ SAĞLIK SİSTEMİ PAKEDİNDE İŞLENEN KONULAR:

Nefes Farkındalığı Egzersizleri

İşlevsiz Nefes Alışkanlıkları Nelerdir ve Neden Bunlara Sahibiz?

Solunum Fizyolojisi

Solunum Kimyası

Nefes Nedir ve Nasıl Çalışır?

Nefesin ABCsi

Sağlıklı Nefes Nedir?

Nefes Analizi

İşlevsiz Nefes Alışkanlıklarımız Üzerinde Nasıl Çalışılır?

Nefes Modifikasyon Egzersizleri

Diyafram Nefesi

Burun Nefesi

Ağız Nefesi

Sağlıklı Nefes Alma

İnsanların Farklı Nefes Alma Alışkanlıkları ve Ne Anlama Geldikleri

Nefes Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirebiliriz?

Nefes Seanslarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilinç

Bilinçli Çalışma

Bağışlama Egzersizi

Bilincin 3 Seviyesi

Projeksiyon Egzersizi

Nefes Çalışması Seanslarını Kendi Başınıza Nasıl Yapabilirsiniz?

Ses İyileştirme Egzersizleri

Anksiyete ve Panik Atak İçin Nefes Çalışması

Kronik Vücut Ağrısı ve Migren İçin Nefes Çalışması

Depresyon İçin Nefes Çalışması

Kilo Kaybı İçin Nefes Çalışması

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Nefes Çalışması

Sevgi ve Bağışlama İçin Nefes Çalışması

Kalp Açma Nefes Egzersizleri

Kendini İfade Etmek İçin Nefes Çalışması

Konsantrasyonlar İçin Nefes Çalışması

Yaratıcılık İçin Nefes Çalışması

Beden Farkındalığı İçin Nefes Çalışması

Meditatif Nefes

Hamilelik İçin Nefes Çalışması

Daha Fazla Enerji ve Odaklanma İçin Nefes Çalışması

Tibet 5 Ayin Egzersizleri

Sabah Ritüelleri

Çigong Nefes Farkındalığı Egzersizleri

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.