Net Zihin Formülü

Klasik Vedik meditasyonla, kendimizi keşfetme yolculuğuna çıkıyoruz ve öğrendiklerimizi yaşamımızın günlük yönlerine uyguluyoruz.

Klasik Vedik Meditasyon, “birçok meditasyon tekniğinden biri” değildir. Meditasyon Yapmanın Tek ve En Eski Yoludur. Bugün duyduğunuz veya bildiğiniz tüm tekniklerin büyükannesidir.

Bu çok kadim bir yöntemdir.

Bugün, bu yöntemden doğan birçok meditasyon tarzı var.

Klasik Vedik Meditasyonun kaynağı Hint felsefesinin temelini oluşturan bir dizi metini içeren Vedalar, yoganın tüm dalları ve Ayurveda Tıbbı bilimidir. Yüzyıllar boyunca, tüm bu disiplinlerin dünyadaki insanların sağlığı ve refahı üzerinde muazzam bir etkisi olmuştur.

Klasik Vedik meditasyonla, kendimizi keşfetme yolculuğuna çıkıyoruz ve öğrendiklerimizi yaşamımızın günlük yönlerine uyguluyoruz.

Klasik Vedik Meditasyon, aklımızda sessizce tekrarlanan bir ifade olan mantra ile yapılan bir uygulamadır. Mantra iki Sanskritçe kelimeden meydana gelir: “zihin” anlamına gelen “man yani insan” ve araç veya ulaşım anlamına gelen “tra”. Mantra, vücudunuz tamamen rahatlarken zihninizi bir yerden diğerine taşımak, zihni taşımak anlamına gelir.

Vedik meditasyonda kullanılan ki bizim de meditasyon pratiğimde kullanacağımız; OM (evrenin sesi veya ilahi bilinç) SO HUM (Ben, bizi saf bilinçle bağlayanım), OM PADME OM, (Nilüferdeki mücevher, her zorlukta mücevheri aşma ve bulma yeteneğini inşa etme) veya AHAM (basitçe, ben) gibi farklı mantralar vardır.

 

Neden Vedik Meditasyon?

Vedik Meditasyon, parasempatik sinir sistemini harekete geçirir ve gevşeme ve gençleşmeyi yönetir. Vücudun tamamen rahatlamasına yardımcı olur ve vücuttaki stres kimyasallarını azaltarak daha iyi ve daha derin uyumamıza yardımcı olur.

Panik ve kaygıyı hafifletir, "stresle ilgili sorunları" iyileştirir ve yaratıcılığa yardımcı olur. Zihnimizin çok daha net, odaklanmış olmasına ve beynimizin daha iyi çalışmaya başlamasına yardımcı olur.

Prefrontal korteks bizim yönetici zihnimize yardımcı olan dopamin salınımını başlatır. Duygusal yüklerden dolayı acılarımıza odaklanmamıza ve son vermemize yardımcı olur. Böylece duygusal yükler kendi başlarına dengelenir.

NET ZİHİN FORMÜLÜ, size açık, yaratıcı, odaklanmış bir zihne ve dengeli bir duygusal duruma sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm araçları verecektir.

BU ÜRÜNE NELER DAHİLDİR?

KLASİK VEDİK MEDİTASYON KURSU: Online evde eğitim kursu serisi, Toplam 23 saatlik meditasyon eğitimi, yeni başlayanlar için ve ayrıca Vedik meditasyon öğretmeni olmak isteyenler için.

MEDİTASYON KULÜBÜMÜZE ÜYELİK:  Her ay zoom üzerinden devam eden canlı mentörlük seansları, ömür boyu erişim.

BİZ NEYİZ MEDİTASYON EĞİTİMİ VE MEDİTASYON KAMPI: Ney ile meditasyonlarla 7 haftalık bilinç yolculuğu ve hafta sonu meditasyon kampı. Dijital platformda, 7 haftalık ney ile meditasyonlarla devam eden eğitim sonrasında Türkiye’nin enerjisi yüksek, özel bölgelerinde düzenlenen hafta sonu kursu. Konaklama ve tüm yemekler dahil.

İLERİ SEVİYE MEDİTASYON EĞİTİMİ: Klasik Vedik Meditasyon Kursu’nu bitiren ve en az bir sene düzenli meditasyon yapan öğrencilerimiz, katıldıkları mentörlük toplantılarında, hazır olduklarını hissettiklerinde, İleri Seviye Meditasyon Grubu’na dahil olabilmek için bir talepte bulunurlar. Hocamız kabul ettiğinde, 6 aylık, eşsiz bir yolculuğa dahil olurlar. Bu yolculuk, VIPASSANA KURSU ve MEDİTASYON EĞİTMENLİĞİ için de gerekli adımlardan biridir.

3 ADET BİREBİR KOÇLUK SEANSI: Nevsah Enstitü ekibinde herhangi bir uzman koçtan, randevu alarak alabileceğiniz, program boyunca, rahat ilerlemenizi, yaşamınızda tıkandığınız ve ilerlemekte zorlandığınız alanlar üzerine çalışabileceğiniz, güçlü dönüşüm seansları.

SESSİZLİK DEVRİMİ KİTABI: Size Sessizlik Devrimi kitabı gönderilecektir.

NET ZİHİN FORMÜLÜ DERSİNDE ELE ALINAN KONULAR:

Meditasyonu 12 Adımda Öğrenme

Tekniğin Tanıtılması

Zahmetsizlik Ne Anlama Geliyor?

Zihni ve Bedeni Rahatlatmak

İnsanın ve Varlığın Doğası

Zihnin Doğası

Farkındalık

Bilgelik, Sevgi ve Bağlantı

Bilgeliğin 12 yolu

Bağlantı

Zihnin Beş İşlevi

Katmanlı Zihin

Farklı Meditasyon Teknikleri

Varlık Teknikleri

Tanık Olma Teknikleri

Sezgisel Teknikler

Düşünme Teknikleri

Odaklama Teknikleri

Bağlantı Teknikleri

Tüm Tekniklerin Özeti

Refahın Gerçek Anlamı

Sosyal Refahın Önemi

Meditasyon Deneyimi

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.